Podolski: Wyobrażam sobie transfer do Kolonii

Lukas Podolski odejdzie z Arsenalu? Niemiecki napastnik przyznaje, że chciałby kiedyś ponownie wystąpić w barwach 1. FC Köln.

Lukas Podolski nie cieszy się w tym sezonie uznaniem w oczach menadżera Arsenalu Arséne’a Wengera. 29-letni napastnik nie dostaje zbyt wielu szans na grę - w sezonie 2014/15 zaliczył zaledwie cztery występy w lidze angielskiej, czterokrotnie zagrał również w rozgrywkach Ligi Mistrzów (zdobył jednego gola).

Urodzony w Gliwicach reprezentant Niemiec coraz głośniej mówi o odejściu z Arsenalu w czasie zimowego okna transferowego. Zainteresowanie Podolskim przejawia między innymi mistrz Włoch Juventus FC. Sam zawodnik przyznaje jednak, że bardzo możliwy jest jego transfer do 1. FC Köln, a więc klubu, w którym się wychował i w którym występował w latach 2003-2006 oraz 2009-2012.

- Potrafię wyobrazić sobie transfer do Kolonii w ciągu kilku następnych lat, zawsze byłem przywiązany do tego klubu. Ciągle powtarzam, że chciałbym ponownie wejść na murawę boiska w koszulce z numerem "10" przy dźwiękach klubowego hymnu. To moje marzenie, mam nadzieję, że się spełni - powiedział Podolski w wywiadzie udzielonym „Sky Sports News”.

Problemem w kwestii transferu Podolskiego może okazać się nieustępliwość ze strony menadżera Arsenalu, który dotychczas twierdził, że jego zawodnik na pewno nie odejdzie z londyńskiego klubu.