Przed meczem Köln vs Stuttgart

FC Köln i VfB Stuttgart zdecydowanie nie są drużynami własnego boiska i częściej punktują na wyjazdach. Kozły Petera Stögera chciałyby o tej niemocy w nowym roku zapomnieć, ale w pierwszym domowym spotkaniu zmierzą się właśnie ze Szwabami, z którymi nie wygrały w Kolonii od 2000 roku!

Ta seria wydaje się być niewiarygodna, ale fakty są jeszcze bardziej zadziwiające. Otóż w 16 poprzednich starciach tych dwóch zespołów ani razu nie wygrywali gospodarze! Dziewięć razy górą byli goście (trzy razy Stuttgart) i aż siedem razy padł remis. W rundzie jesiennej, jako że mecz odbywał się w Stuttgarcie, to rzecz jasna zwyciężyła Kolonia (2:0).

Gra na wyjazdach to specjalność obu ekip. Więcej punktów poza własnym boiskiem zdobywa w tym sezonie tylko Bayern Monachium. FC z 22 zdobytych punktów 16 wywalczył na wyjazdach i po 18 kolejkach zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli. VfB 12 z 17 punktów wywiózł spoza swojej siedziby, ale to daje mu zaledwie 17 lokatę, czyli miejsce w strefie spadkowej. Lepiej tę rundę rozpoczęły Kozły, które wygrały w Hamburgu 2:0. Szwabowie ulegli u siebie Gladbach 0:1.

– Piłkarze muszą uwierzyć w siebie i zademonstrować to, nad czym pracujemy na treningach – przekonuje Huub Stevens, opiekun Stuttgartu, który do Kolonii nie zabierze Antonio Rüdigera, Daniela Didaviego, Carlosa Gruezo, Mohammeda Abdellaoue i pozyskanego przed kilkoma dniami Sereya Die, uczestnika PNA. Wśród gospodarzy zabraknie tylko Patricka Helmesa.

W całej historii Bundesligi Stuttgart tylko siedem razy sięgnął po komplet w Kolonii. FC wygrał u siebie 21 razy, a łącznie aż 34, przy 26 wiktoriach VfB. 23 razy kończyło się remisem.

04.02. Godz. 20:00, FC Köln – VfB Stuttgart

Koln:Horn - Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector - Vogt, M. Lehmann - Peszko, Risse, D. Halfar - Ujah

Stuttgart:Ulreich - Klein, Baumgartl, Niedermeier, Hlousek - Oriol Romeu - Harnik, Leitner, Gentner, Ti. Werner - Ibisević