1. FC KÖLN TRIUMFATOREM FLORIDA CUP 2015!

Niemiecki pierwszoligowiec 1.FC Koeln jest w formie. Kolończycy poradzili sobie świetnie również w drugim meczu tegorocznych zimowych przygotowań do rundy rewanżowej. Wygrana 3:2 (1:1) nad czołowym klubem z Brazylii Fluminense FC zapewniła tytuł triumfatora Florida Cup 2015.

W turnieju brały udział cztery zespoły: dwaj reprezentanci Bundesligi 1.FC Koeln i Bayer Leverkusen oraz dwie czołowe drużyny z brazylijskiej Serie A: Fluminense FC i Corinthians Sao Paulo.

W pierwszym meczu 1.FC Koeln po golu Sławomira Peszko pokonało 1:0 (1:0) Corinthians, a Bayer Leverkusen poległ w starciu z Fluminense FC 0:3, czym zaprzepaścił szanse na pierwszy tytuł w nowym roku.

Finał, po trafieniach Anthony'ego Ujaha (7.), Barda Finne (51.) i Daniela Halfara (65.) na swoją korzyść rozstrzygnęli kolończycy. Gole Edsona (5.) i Waltera (71.) okazały się nie wystarczające. 1. FC wygrało 3:2 i wraca z podróży do USA z pucharem.

Grający o trzecie miejsce z Corinthians Bayer Leverkusen, mimo wczesnego prowadzenia po golu Wladlena Jurschenko (13.), poległ ostatecznie 1:2 i musiał zadowolić się czwartym miejscem.