Przed meczem Köln vs Hannover

Na zakończenie sobotniej części zmagań w 22. kolejce Bundesligi 1. FC Köln podejmie Hannover96. Obie drużyny nie spisują się dobrze tej wiosny i pozostaje mieć tylko nadzieję, że na Rhein-Energie-Stadion w ogóle padną bramki.

Kolonia już trzy domowe mecze z rzędu kończyła wynikiem 0:0, w tym tegoroczne ze Stuttgartem i Paderbornem. Pierwszą bramkę w tej rundzie Kozły straciły dopiero przed tygodniem w Mönchengladbach, ulegając w derbach Borussii 0:1. W doliczonym czasie do siatki głową trafił Granit Xhaka.

Zła postawa zespołu najwyraźniej negatywnie wpłynęła na kibiców FC, którzy zdecydowali się odbyć kilka rajdów po murawie Borussia-Park. W rezultacie grupa ultrasów „Boyz” zostaławykluczona z dalszego udziału w życiu klubu.

Wierność kibiców z Hanoweru także poddawana jest ostatnio testowi. Zespół Tayfuna Korkuta nie wygrał jeszcze ani razu w tym roku i tylko raz sięgnął po jeden punkt, remisując u siebie zMainz. W dwóch poprzednich kolejkach za mocne okazały się HSV i Paderborn, które wygrywały w stosunku 2:1.

– Hannover ma więcej jakości, aniżeli wskazują dotychczasowe osiągnięcia w tej rundzie – uważa trener Peter Stöger. – Ale koncentrujemy się tylko na naszej grze. Nie wygraliśmy ostatnio w domu, także chcemy pozytywnie zaskoczyć. – dodaje opiekun Kozłów, który nie może skorzystać nie tylko z Patricka Helmesa, ale także z Yannicka Gerhardta.

Spore osłabienia mają miejsce w ekipie Die Roten. Do najbliższego meczu nie przygotowują się Markus Miller, Andre Hoffmann, Didier Ya Konan i zawieszony za kartki Christian Schulz.

W pięciu poprzednich meczach z udziałem tych dwóch drużyn zawsze wygrywali gospodarze – trzy razy Hannover i dwa razy Köln. H96 ostatni raz wywiózł komplet z Kolonii w 2009 roku. Łącznie drużyna z Dolnej Saksonii wygrywała 18 razy, Kozły pokonały H96 tylko jeden raz mniej. Zaledwie sześć bezpośrednich spotkań kończyło się bez rozstrzygnięcia.

21.02. godz. 18:30, FC Köln – Hannover 96
Köln:Horn - Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector - Vogt, M. Lehmann - Risse, D. Halfar - Ujah, Osako
Hannover:Zieler - Joao Pereira,Marcelo, S. Sané, Albornoz - Schmiedebach, Gülselam - Briand, Stindl, Kiyotake - Joselu

sędzia:Günter Perl (Pullach)