Przed meczem M'gladbach vs Köln

Jednym z ciekawszych wydarzeń tej kolejki Bundesligi będzie derbowe starcie Borussii Mönchengladbach z FC Köln. Źrebaki mogą być dopiero pierwszą drużyną, która strzeli w tym roku Kozłom gola.

Borussia rok zaczęła wyśmienicie, bo od zwycięstw ze Stuttgartem i Freiburgiem. Tydzień temu lepsze w Gelsenkirchen okazało się jednak Schalke, które wygrało 1:0. Bez porażki i bez straty gola pozostaje za to Kolonia, która po zwycięstwie w Hamburgu (2:0) zremisowała bezbramkowo zarówno z VfB, jak i Paderbornem.

Także jesienny pojedynek pomiędzy oboma klubami zakończył się rezultatem 0:0. Cztery wcześniejsze mecze, dwa u siebie i dwa na wyjeździe, wygrała jednak Borussia.

W przełamaniu mocnej defensywy Kozłów będzie mógł jednak pomóc Andre Hahn, który po kontuzji po raz pierwszy w tym roku znajdzie się w kadrze meczowej. Gotowy do gry może być także Martin Stranzl, który musiał dojść do siebie po urazie czaszki. Spośród piłkarzy FC jedynie Patrick Helmes pozostaje poza treningiem.

Do Derbów Renu w Bundeslidze doszło do tej pory 81 razy. Aż 44-krotnie górą były Źrebaki, które wygrały po 22 spotkania u siebie i na wyjeździe. Kolonia zwyciężyła zaledwie 21 razy, a 16 meczów zakończyło się remisami.

Nawet jeśli tym razem ponownie zabraknie bramek, lub padnie ich niewiele, to na niedobór emocji nie powinniśmy narzekać. – To specjalny mecz – przyznaje Lucien Favre, trener BMG. Borussia-Park oczywiście zapełni się do ostatniego miejsca.

14.02. godz. 15:30, B. M'gladbach – FC Köln

M'gladbach:Sommer - Korb, Stranzl, Jantschke, Alvaro Dominguez - Kramer, G. Xhaka - Herrmann, Traoré - Raffael - M. Kruse

Köln:Horn - Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector - M. Lehmann - Risse, Vogt, Gerhardt, D. Halfar - Ujah