Przed meczem Köln vs Padeborn

Już dziś dojdzie do spotkania dwóch beniaminków. FC Köln podejmie na własnym stadionie Paderborn. Ekipa Paderborn po dobrym początku sezonu jest w rozsypce i to gospodarze są faworytem sobotniego pojedynku.

Podopieczni trenera Stogera zgromadzili w dwóch pierwszych tegorocznych spotkaniach ligowych cztery punkty. Na inaugurację rundy wiosennej Köln pokonało niespodziewanie na wyjeździe ekipę Hamburgera SV 2:0, a obydwie bramki zdobył w drugiej części spotkania Risse. W 19. kolejce rozgrywanej w środku tego tygodnia ekipa z Kolonii zremisowało na własnym obiekcie 0:0 ze Stuttgartem i tym samym plasuje się na dziesiątym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów.

Ekipa gości z Paderborn nie punktowała jeszcze wiosną przegrywając obydwa tegoroczne spotkania tracąc przy tym aż osiem bramek. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w poprzednim tygodniu beniaminek uległ aż 0:5 na wyjeździe w Moguncji, a w środę przegrał na swoim boisku z Hamburgerem 0:3. Podopieczni trenera Breitenreitera spadli po tej porażce na 14 lokatę i mają zaledwie jeden punkt przewagi nad przedostatnią Herthą Berlin.

- W drugiej połowie nasza gra wyglądała lepiej i byliśmy w stanie stworzyć kilka groźnych sytuacji. Jesienią było kilka podobnych spotkań, w których ostatecznie przegrywaliśmy. Dlatego cieszę się, że dziś zapunktowaliśmy. Mimo wszystko nie jesteśmy szczęśliwi z tego wyniku, bo mogło być lepiej – mówił po spotkaniu ze Stuttgartem trener ekipy z Kolonii.

W sobotnim pojedynku trener Stoger nie będzie mógł skorzystać z usług Deyversona oraz Helmesa. Z problemami kadrowymi zmaga się także Paderborn, który w sobotę radzić będzie musiał sobie bez Lucka, Amedicka, Bertelsa oraz Duckscha.

Jesienią obydwa zespoły podzieliły się punktami, a kibice zgromadzeni na stadionie Paderborn nie obejrzeli bramek. W sobotę faworytem będą gospodarze z Kolonii, którzy powinni wykorzystać brak formy ekipy trenera Breitenreitera. Początek spotkania o godzinie 15:30!

Köln: Horn - Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector - Vogt, M. Lehmann - Risse, D. Halfar - Finne, Ujah

Paderborn: L. Kruse - Wemmer, Rafa Lopez, Hünemeier, Brückner - Rupp - Koc, Bakalorz, Vrancic, Stoppelkamp - Lakic

sędzia: Christian Dingert